قیچی پیوند

قیچی پیوند سه کاره

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • عنوان محصول: قیچی پیوند
  • جنس تیغه: تیغه فولادی
  • جنس دسته: پلاستیک ABS نشکن
  • نوع پیوند: امگا ، اسکنه ، یو
400,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

خرید قیچی پیوند نیاز هر باغدار و گلخانه دار میباشد. این قیچی قابلیت سه نوع پیوند امگا (ته گرد)، اسکنه (هفتی هشتی) و یو (U انگلیسی) داراست.قیچی پیوند وارداتی شرکت روستیک ماشین ضمن برخورداری از بالاترین کیفیت ساخت از قیمت مناسبی برخوردار است.چنانچه همکار میباشید جهت خرید عمده قیچی پیوند لطفا با ما تماس بگیرید.

پیوند چیست؟

پیوند  تکنیکی ست تکثیری، با پیوند بخشی از یک گیاه را بر روی بخشی از گیاه دیگر  متصل میکنیم. پیوند شیوه غیر جنسی تکثیر گیاه به شمار میاید که طی آن بخشی  از بافت یک گیاه جدا شده و بر روی گیاهی دیگر رشد داده میشود. پس از پیوند  تقسیم سلولی در محل اتصال شروع شده که باعث ترمیم زخم های حاصل و رشد و نمو  بافتها شده و در اثر در هم آمیخته شدن آنها، گیاه واحدی شکل میگیرد.

پیوند شاخه درختان میوه

این  روش برای رشد و پرورش ارقام جدیدی از درخت بکار میرود که آنها را از طریق  بذر نمیتوان تولید کرد. حاصل این کار تولید ارقام جدیدی ست که از کیفیت،  ظاهر و خصوصیات منحصر بفردی برخوردارند.

پیوندک و پایه  

بخش بالایی گیاه پیوندی را پیوندک مینامیم و بخش پایینی را پایه، پایه ریشه های گیاه را در بر دارد.

پیوند جوانه ای

چنانچه  پیوندک فقط شامل یک جوانه باشد، پیوند را پیوند جوانه ای مینامیم.تکثیر از  طریق پیوند جوانه ای و قلمه،مهمترین روش تکثیر قیر جنسی در گیاهان است

تطابق پیوندک و پایه

پیوندک  و پایه میبایست از لحاظ شرایط ساختمانی و فیزولوژیکی به گونه ای باشند که  قدرت پیوند و در آمیخته شدن را دارا باشند. این تطابق بستگی دارد به روابط  طبیعی و نزدیکی آنها ب یکدیگر. عدم تطابق پایه و پیوندک موجب به دست آمدن  گیاهان ضعیف، رشد غیر طبیعی و کم پیوندک، رشد زیاد از حد در محل پیوند،  سستی پیوند که باعث جدا شدن پیوندک از پایه میگردد را به دنبال دارد. این  حالات ممکن است بلافاصله بعد از پیوند و یا حتی سالها پس از پیوند رخ دهد. 

در  برخی موارد پایه نسبت به یک نوع بیماری ویروسی مقاوم است اما ویروس  میتواند پیوندک را از طریق پایه ی آلوده بیمار کرده و از نابود کند.

مزایای پیوند

حفظ مشخصات خارجی و ژنتیکی پایه مادری در گیاهانی که نمیتوان آنها را با پاجوش و یا قلمه ازدیاد کرد

جوانسازی درختان کهنی که به دلایلی قسمت هوایی آنها از بین رفته اما ریشه در آنها هنوز فعال و قوی است

حفظ  ویژگیهای یک کلون – بهره مندی از مزیت ترکیب پیوندک و پایه – تغییر رقم  درخت از این طریق – کوتاه شدن دوره نونهالی – تامین گرده زیادتر در درختان  دوپایه 

پیوند شاخه درختان میوه روشی است برای رشد و پرورشارقامی از درختان میوه که از طریق بذر نمی توان مجدداً آنها را تولید کرد. چندین روش پیوند شاخه درختان میوه وجود دارد که می توانید از هر یک از آنها استفاده کنید، البته بطور کلی  سایر روش های پیوندزنی، همیشه شامل اتصال یک پیوندک (scion) چوبی از رقم مورد نظر به پایه ی (stock) چوبی رقم دیگر است (پیوندک به اندامی گفته می شود که از گیاه  مادری و مورد نظر انتخاب شده و معمولاً قسمت هوایی را تشکیل می دهد و پایه گیاهی  است که در جای اصلی قرار گرفته و پیوندک روی آن به طرق مختلف قرار گرفته و رشد گیاه را شامل می‌شود.).

نکته: پیوند تکنیک تکثیری است که توسط آن بخشی از یک گیاه روی بخشی از گیاه دیگر متصل می‌شود. در واقع پیوند زدن یکی از شیوه‌های غیر جنسی تکثیر گیاهان است که در این روش یک بافت از گیاهی جدا شده و بر روی گیاه دیگری رشد داده می‌شود. تقسیم معمولی سلول‌ها در محل اتصال باعث می‌شود که زخم‌های حاصله ترمیم و رشد و نمو بافت‌ها ادامه و بخش‌ها در هم آمیخته و گیاه واحدی بدست آید.


برای انجام عمل پیوند شاخه، تا زمان خواب درختان میوه منتظر بمانید. قبل از جمع آوری پیوندک های چوبی از درختان میوه، صبر کنید تا درخت میوه وارد فصل خواب شود.

 پیوندک چوبی، چوبی است که از ارقامی که مایل به تکثیر آن هستید جمع آوری شده اند. در واقع پیوندک چوبی است که شما آنرا بر روی درخت دیگر پیوند خواهید زد.

 در اکثر مناطق ، بهترین زمان برای جمع آوری پیوندک چوبی آبان ماه است.

 برای جمع آوری پیوندک های چوبی نباید تا فصل بهار صبر کنید. همچنین چوب ها نباید هنگام یخبندان جمع آوری شوند. جوانه ها ممکن است در آغاز بهار رشد کنند و یا در زمستان آسیب ببینند و اگر این اتفاق بیفتد پیوند شاخه، احتمال موفقیت کمتری دارد.


شاخه های جوان درختان میوه را برای پیوند شاخه انتخاب کنید. شاخه هایی را که در فصل رشد قبلی رشد کرده اند، از درخت جدا کنید و از آن بعنوان پیوندک چوبی استفاده کنید.

 بهترین پیوندک ها، شاخه های محکم و قوی درختان میوه هستند که حداقل 1 فوت (30 سانتی متر) طول دارند.

 شاخه هایی که جمع می کنید بایدبین 1/4 تا 3/8 اینچ (6 تا 9 میلی متر) قطر داشته باشند.


پیوندک ها را در شرایط خنک و مرطوب نگهداری کنید. پیوندک های چوبی  را در دسته های محکم ببندید. دسته های پیوندک را برچسب بزنید ، سپس آنها را در دمای بین 40 تا 45 درجه فارنهایت (4 و 7 درجه سانتیگراد) نگهداری کنید.


یک تا دو جین 12 تایی شاخه را با هم در یک دسته جمع کنید و دسته را با ریسمان یا جایگزینی مشابه، بهم گره بزنید. بسته های پیوندک را در خاک اره یا پوشال های مرطوب شده، حوله های کاغذی یا خزه قرار دهید ، سپس آنها را در ورق های پلاستیکی بپیچید یا در ظرف های پلاستیکی قرار دهید. توجه داشته باشید که این مواد فقط باید مرطوب باشند و خیس نشوند.

پیوندک های چوبی را در انبار یا یخچال نگهداری کنید.

قبل از کاربرد پیوندک، قسمت نوک و پایه را تمیز و مرتب کنید. بلافاصله قبل از اینکه قصد دارید پیوندکها را بر روی پایه چوبی پیوند بزنید ، باید نوک و پایه ی هر کدام از شاخه های جمع آوری شده را برش بزنید.

 توجه داشته باشید که جوانه ها در نوک شاخه معمولاً جوانه های گل هستند ، اما آنهایی که در نزدیکی پایه هستند معمولاً نسبتاً ضعیف هستند. هر پیوندک باید سه تا پنج جوانه داشته باشد و بیشتر این جوانه ها باید در نزدیکی نوک شاخه درختان میوه باشند.


قبل از کاربرد پیوندک، قسمت نوک و پایه را تمیز و مرتب کنید. بلافاصله قبل از اینکه قصد دارید پیوندکها را بر روی پایه چوبی پیوند بزنید ، باید نوک و پایه ی هر کدام از شاخه های جمع آوری شده را برش بزنید.

 توجه داشته باشید که جوانه ها در نوک شاخه معمولاً جوانه های گل هستند ، اما آنهایی که در نزدیکی پایه هستند معمولاً نسبتاً ضعیف هستند. هر پیوندک باید سه تا پنج جوانه داشته باشد و بیشتر این جوانه ها باید در نزدیکی نوک شاخه درختان میوه باشند.


یک درخت میوه ی جوان و سالم را بعنوان پایه برای عملیات پیوند شاخه انتخاب کنید. بعنوان یک قاعده کلی ، پایه باید پنج سال داشته یا جوان تر باشد. همچنین باید بتواند شاخه های قوی تولید کند و علائمی از بیماری نیز نشان ندهد.


    "پایه" درختی است که شما بر روی آن پیوند را انجام می دهید.

 بیشتر درختان سیب و گلابی را می توان در هر سنی پیوند زد ، اما پس از رسیدن درختان به سن 10 سال ، این روند دشوارتر است.

برای درختان میوه بالای پنج سال، می توانید همه شاخه ها را بطور همزمان پیوند بزنید. برای درختان بزرگتر نیز، فقط نیمه فوقانی درخت و مرکز درخت را در سال اول پیوند دهید. بقیه درخت را می توان سال بعد پیوند زد.

یک درخت مشابه برای پیوند شاخه انتخاب کنید. حتی اگر پیوندک و پایه از درختان میوه مختلفی باشند، باید تا آنجا که ممکن است مشابه بهم باشند تا احتمال پیوند موفق تر افزایش یابد.

به طور معمول، گونه ها و ارقام از یک گونه ی واحد را می توان با هم پیوند زد.

گیاهان از جنس و گونه های مشابه، معمولاً قادر به پیوند زدن با هم هستند حتی اگر میوه هایشان متفاوت باشد، اما شانس موفقیت پیوندزنی به میزان قابل توجهی پایین می آید.

درختان میوه ای که در خانواده های کاملاً متفاوت وجود دارند را نمی توان با یکدیگر پیوند زد.


در فصل بهار عملیات پیوند شاخه را انجام دهید. بهترین زمان پیوند شاخه زمانی است که جوانه ها از درخت پیوندک شروع به باز شدن می کنند. پس از شکوفا شدن جوانه های روی پیوندک، پیوند نزنید.

در بیشتر مناطق ، زمان ایده آل برای پیوند شاخه درختان میوه در فروردین ماه یا اوایل اردیبهشت ماه است.

فضای زیادی بین تنه و محل پیوند نگه دارید.  به خصوص هنگام کار با درختان جوان، حداقل بین 1 تا 2 فوت (30 تا 61 سانتی متر) بین تنه و محل پیوند فاصله نگه دارید.

 اگر فضای کافی بین تنه ی درخت و محل پیوند نباشد، تنه دور از نقطه ی پیوند زده رشد می کند ، و لذا اتصال بین شاخه و پایه به درستی شکل نمی گیرد.


عنوان محصول
قیچی پیوند
جنس تیغه
تیغه فولادی
جنس دسته
پلاستیک ABS نشکن
نوع پیوند
امگا ، اسکنه ، یو
علی حکمت

با سلام من این قیچی رو خریدم ، کیفیتش خوبه ارسال هم خیلی سریع انجام شد

341 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...