همه چیز در مورد اره شارژی هرس

چنانچه قصد خرید اره شارژی شارژی را دارید خواندن این مطلب را به شما توصیه مینماییم

آنچه در این مطلب میخوانید:

معرفی اره شارژی و اجزای آن

مقایسه اره شارژی با اره بنزینی و اره برقی

مزایای اره شارژی نسبت به اره بنزینی

انواع اره شارژی

برندهای اره شارژی

اره شارژی چه برندی بخرم؟

اره شارژی با دسته تلسکوپی

تفاوت اره شارژی براشلس با اره شارژی جاروبک دار

بزرگترین وارد کننده اره شارژی در ایران

اره شارژی هرس چیست

اره شارژی مناسب برای طبیعتگردی

اره شارژی یک نوآوری نسبتا جدید در دنیای ابزار میباشد، اره شارژی طی حضور نوظهور خود در دنیای ابزار توانسته به رقیبی جدی برای اره های بنزینی و برقی سنتی تبدیل شود. سهم فروش اره شارژی در دنیا سال به سال نسبت به اره بنزینی بیشتر شده و پیش بینی میگردد در آینده نزدیک ۹۰ درصد فروش بازار اره زنجیری را از آن خود کند.

معرفی اره شارژی و اجزای آن

اره های شارژی عموما با باتری لیتیومی عرضه میشوند این اره ها معمولا با دو عدد باتری، یکعدد شارژر و یک آچار کوچک بفروش میرسند. دستگاه تشکیل شده از موتور الکتریکی که در داخل بدنه ی دستگاه تعبیه شده ترانسمیشن انتقال قدرت موتور به تیغه و همچنین قسمت تیغه که شامل ساطوری و زنجیر است. ماشه نیز برای فرمان شروع حرکت به مانند همه ی ابزارهای شارژی.

اره شارژیها در مدلهای با طول تیغه کوتاهتر معمولا فاقد مخزن روغن میباشند و عمل روغنکاری زنجیر توسط روغندان کوچک به صورت دستی انجام میگیرد. در مدلهای با طول تیغه بلندتر عموما مخزن روغن وجود دارد که در بعضی از مدلها روغنکاری به صورت اتوماتیک و در بعضی مدلهای دیگر روغنکاری با تلمبه دستی انجام میگردد.

اره شارژی به صورت استاندارد در مدلهای با طول تیغه  4 اینچ (10 سانت) – 5 اینچ (12سانت) – 6 اینچ (15 سانت)- 8 اینچ (20 سانت)- 10 اینچ (25سانت)-12 اینچ (30سنکانت) و 16 اینچ (40سانت) تولید میگردد در نظر داشته باشید که قسمت کارگیر مفید.

"نکته: مبنای نامگذاری طول اره شارژی تیغه میباشد نه طول کلی ساطوری مثلا در اره 10 اینچ 25 سانتی ممکن است طول کلی ساطوری حدود 30 سانت باشد."

جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع اره شارژی لطفا اینجا کلیک نمایید

اره شارژی، اره بنزینی یا اره برقی؛ کدامیک بهتر است؟

منبع انرژی در اره شارژی باتری میباشد در حالی که در اره بنزینی، بنزین و در اره برقی، برق شهری انرژی مورد نیاز دستگاه را تامین میکنند . چنانچه در محلی کار میکنید که به برق شهری دسترسی دارید شاید اره برقی گزینه ی ارزان تری برای شما باشد در غیر این صورت دو گزینه ی دیگر بنزینی و شارژی در پیش روی شماست :

اره های شارژی گرچه در مقایسه با اره بنزینی تا حدودی از توان کمتری برخوردارند اما مزایای بسیار زیادی نسبت به آن دارند که در پاراگراف بعدی به شرح آن میپردازیم 

مزایای اره شارژی نسبت به اره بنزینی:

  1. استهلاک بسیار کمتر: با اره شارژی دیگر مشکلات مرسوم اره های بنزینی را نخواهید داشت ، مشکلاتی از قبیل خرابی شمع ، خرابی هندل ، خرابی کاربراتور و فرسایش قطعات بیشمار داخلی انجین بنزینی 
  2. بی نیاز به روغن و بنزین: میدانید که در اره های بنزینی بایستی مخلوط سوخت که شامل روغن و بنزین است را باید ساخته و درون باک بریزید این کار علاوه بر اینکه هزینه خرید روغن و بنزین را به شما تحمیل میکند گاها باعث کثیفی دستها و لباسهای کاربر میشود که این امر را به کاری ملال آور برای صاحبان اره بنزینی تبدیل کرده.
  3. عدم وجود دود: با اره شارژی لیتیومی دیگر دود ناشی از کار اره های بنزینی را استنشاق نخواهید کرد 
  4. صدای بسیار کم اره شارژی در مقایسه با اره بنزینی: میدانید که صدا در اره های بنزینی به دلیل انبارک کوچک دود بسیار زیاد است که علاوه بر پر سرو صدا بودن برای کاربر ، گاها اعتراض همسایگان را نیز در پی دارد 
  5. اقتصادی بودن اره شارژی نسبت به اره بنزینی: اره شارژی بسیار کم استهلاک است و نیازی به مخلوط سوخت روغن وبنزین هم ندارد که این امر باعث شده گزینه ی بسیار اقتصادی تری نسبت به اره بنزینی تلقی شود
  6. دوستدار محیط زیست: اره شارژی به دلیل عدم استفاده از سوختهای فسیلی دوستدار محیط زیست است

با توجه به موارد بالا میتوان گفت که محبوبیت اره شارژی روز به روز در حال افزایش است و پیش بینی میشود که در آینده نزدیک اره شارژی جای اره های بنزینی را در کلیه امور باغبانی گرفته و کاربرد اره های بنزینی فقط به کار در جنگلها و چوب بری ها محدود گردد. 

"امروزه اره های شارژی به نقطه بلوغ خود رسیده و قیمت آنها نیز به محدوده قیمتی اره بنزینی نزدیک گشته که همین امر اره شارژی را به انتخاب هوشمندانه و معقولانه تری تبدیل کرده"


اره شارژی با دسته بلند تلسکوپی

بسیاری از کاربران نیاز هنگام کار با اره با مشکل عدم دسترسی به شاخه های بلند برخورد میکنند. در اینگونه موارد چاره کار استفاده از اره شارژی مجهز به دسته تلسکوپی است.

"در حال حاضر تنها برند اره شارژی در ایران که مجهز به دسته تلسکوپی محکم و کارآمد میباشد، برند روستیک است. دسته تلسکوپی روستیک از پروفیل آلومینیومی بسیار محکمی ساخته شده که در برخورد با شاخه های درخت بسیار مقاوم است . ضمنا اره شارژی روستیک که ساخت کره جنوبی میباشد نیز علاوه بر قدرت بسیار بالا در مقایسه با اره شارژی های دیگر دارای کیفیت ساخت بالایی نیز میباشد."

البته برند فرانسوی ایفاکو و چندین برند اروپایی دیگر نیز در سبد محصولات خود اره شارژی دسته بلند عرضه میکنند که از قیمت گزافی در مقایسه با برند روستیک برخوردارند و فاقد خدمات پس فروش در ایران میباشند.

جهت اطلاع از قیمت و خرید اره شارژی دسته بلند روستیک اینجا کلیک نمایید


نکات ضروری هنگام خرید اره شارژی هرس

اره شارژی هرس ابزار جدیدی در بازار ایران محسوب میگردد که طی سالهای اخیر توجه باغداران را جلب نموده. اره هرس شارژی بایستی از طول تیغه ی کوتاهی برخودار باشد که قابلیت مانور در میان شاخ و برگ درخت داشته باشد. همچنین بایستی از وزن سبکی برخودار باشد که در زمان طولانی هرس کاربر را خسته نکند .

روستیک ماشین با واردات طیف وسیعی از اره های هرس شارژی تقریبا هرگونه نیاز باغداران به را با هر بودجه ای پوشش داده.

اره شارژی هرس باغ در انواع مختلف با طول تیغه 10 سانت ، 12 سانت، 15 سانت ، 20 سانت و 30 سانت توسط روستیک ماشین ارائه میگردد:

در ادامه به معرفی اره شارژی هرس درخت مناسب با نیاز شما میپردازیم

چنانچه درخرید اره شارژی هرس سبک بودن آن ملاک شما میباشد اره شارژی 10 سانت اطلس را به شما پیشنهاد میدهیم که سبکترین اره شارژی هرس در دنیا میباشد که از قدرت برش بسیار مناسبی نیز برخوردار است. قیمت این مدل نیز بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

مشاهده قیمت و خرید اره هرس شارژی 10 سانت اطلس از اینجا

چنانچه قدرت بالای برش اره هرس شارژی ملاک شماست ، اره هرس براشلس روستیک گزینه شماست. این اره یکی از قویترین برندهای حال حاضر دنیا میباشد که مجهز به موتور براشلس بسیار پرقدرتی بوده و از کیفیت ساخت بالایی نیز برخودار است.

مشاهده قیمت و خرید اره شارژی هرس روستیک از اینجا

جهت آشنایی با خصوصیات مدلهای 15، 20 ، 25 و 30 سانت نیز اینجاکلیک نمایید 

تفاوت اره شارژی براشلس با اره شارژی جاروبک دار

اره شارژی های براشلس دارای موتور الکتریکی براشلس بدون جاروبک و یا به اصطلاح عامیانه بدون ذغال هستند . موتورهای براشلس از تکنولوژی بالاتری نسبت به موتورهای قدیمی و مرسوم بازار که دارای ذغال هستند برخوردار میباشند و دارای مزایای بسیاری نسبت به موتورهای جاروبک دار میباشند . 

مزایای موتور براشلس نسبت به اره موتور معمولی ذغال خور

  1. موتورهای براشلس به واسطه ی حذف ذغال (جاروبک) استحکاک معمول ذغال و آرمیچر را نداشته و به همین دلیل گرمای کمتری در حین کار تولید میکنند. به همین دلیل اره شارژی و یا ابزار شارژی که مجهز به موتور براشلس است نسبت به نمونه ها ی معمولی جاروبک دار بسیار کمتر داغ میکند و میتوان مدت زمان طولانی تری به صورت ممتد با آن کار کرد.
  2. موتورهای براشلس مصرف الکتریسیته کمتری دارند و به همین دلیل مدت زمان بیشتری با یکبار شارژ باتری میتوان با آنها کار کرد ( در مقایسه با مدلهای جاروبک دار)
  3. موتورهای براشلس تکنولوژی و طول عمر بالاتری نسبت به موتورهای ذغال خور (جاروبک دار) دارند.

ذغال در موتورهای براشلس با قطعات الکترونیکی جایگزین شده 

برای خرید اره شارژی با موتور براشلس اینجا کلیک نمایید

اره شارژی مناسب طبیعتگردی ، کمپینگ ، آفرود ...:

حتما پیش آمده که زمانی که به کمپینگ، طبیعتگردی و یا آفرود سواری میروید بخواهید آتش جهت پخت وپز و گرم کردن خود روشن کنید. احتمالا بریدن شاخه های خشک در بیابان کاری طاقت فرسا و سخت برای شما بوده. با همراه داشتن اره شارژی نه تنها این کار بسیار آسان خواهد بود بلکه خود نیز یک تفریح لذت بخش خواهد بود. کار با اره شارژی های کوچک تجربه جالب و مفرحی ست . به خاطر داشته باشیم که به هیچ عنوان درختان و بوته های زنده در طبیعت را اره نکنیم.

جهت مشاهده قیمت و خرید اره شارژی طبیعتگردی ، کمپینگ و آفرود اینجا کلیک نمایید

بزرگترین وارد کننده اره شارژی در ایران

روستیک ماشین به عنوان اولین و بزرگترین وارد کننده اره های شارژی در ایران طیف وسیعی از مدلهای گوناگون با طول تیغه های مختلف را گرد هم آورده که ضمن قیمتهای مناسب همه گی دارای خدمات پس از فروش طلایی روستیک ماشین شامل تامین 15 ساله قطعات یدکی و تعمیرات تخصصی توسط مهندسین مجرب شاغل در این مجموعه میگردد. چنانچه فروش اره شارژی انجام میدهید جهت دریافت لیست قیمت اره شارژی با ما تماس بگیرید. و چنانچه قصد خرید تکی این محصول را دارید لطفا از طریق لینک زیر با انواع محصولات وارداتی روستیک ماشین آشنا شوید

جهت مشاهده انواع اره شارژی به همراه قیمت اینجا کلیک نمایید

در پایان از اینکه تا پایان این مقاله به ما همراه بودید متشکریم و از شما دعوت مینماییم که در بخش دیدگاهها در پایین همین صفحه نظر خود را در رابطه با مطالب ذکر شده در این مقاله بیان نمایید همچینین شما میتوانید در همین بخش سوآلات خود را در رابطه با اره های شارژی بیان نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخ دهند . 

همچون همیشه راهای ارتباطی شرکت نیز برای شما عزیزان برقرار بوده و آماده ارائه مشاوره تلفنی در خصوص انواع محصولات موجود در سایت دیجی 22 به شما عزیزان میباشیم . تماس با ما از اینجا